KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Cumhuriyet Coşkusu

Büyük Öder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin 93’üncü yıldönümü tüm Yurtta olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutlandı.
İlimizde Cumhuriyet Coşkusu

31-10-2016Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenklerin konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri kapsamında Kars Valisi Rahmi Doğan, makamında tebrikleri kabul etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kutlama etkinliklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın göndermiş olduğu kutlama mesajı da okundu. Daha sonra da Kars Valisi Rahmi Doğan Cumhuriyetin anlam ve önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali Doğan’ın konuşmasından sonra Hüsnü Özyeğin Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Ömürcan Aydın ve Kader Sulu ‘Atatürk ve Cumhuriyet’ adlı şiirlerini okudular. Şirinlerin okunmasının ardından Gül Ahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi Öğrencileri müzik sunumu gerçekleştirdi. Mahalli ve Kafkas halk oyunları ekiplerinin gösterilerini sunduğu kutlama etkinliklerinde, Cumhuriyet koşusunda dereceye giren öğrencilere madalya ve ödülleri, Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve 14 Mkz. Tug. Kom Turan İnan tarafından verildi.

 31-10-2016İl merkezinde eğitim ve öğretimlerini sürdüren okulların öğrencilerinin bayrak ve flamalarıyla katıldığı Cumhuriyet Coşkusuna vatandaşların yanı sıra Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars Milletvekili Selahattin Beyribey, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ve 14 Mkz. Tug. Kom Turan İnan, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev ve daire müdürleri de katıldı.

 

 

 

 

 

 

31-10-2016

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.