KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullara Kuru Üzüm Dağılıyor!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koordinatörlüğünde, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı ile ortaklaşa yürütülmekte olan Okul Öncesi ve Temel Eğitim Birinci Kademe Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programı kapsamında Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğrencilerine kuru üzüm dağıtımı gerçekleştirildi.
Okullara Kuru Üzüm Dağılıyor!

18-05-2016Türkiye’nin dört bir tarafında başlatılan proje ilimizde geçen hafta start almıştı. Bugün ise vali Günay Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Düzgün’ün katılımlarıyla Ziya Gökalp İlköğretim Okulu öğrencilerine kuru üzüm dağıtıldı. Okulun ana sınıfından başlayarak tüm sınıfları tek tek dolaşan Vali Özdemir ve beraberindeki heyet, öğrencilerle uzun süre sohbet ederek, yiyeceklerine dikkat edip etmediklerini sordular. Miniklerden yiyecek ve içecek konusunda dikkatli davrandıkları yanıtını alan yetkililer, öğretmenlerine memnuniyetlerini dile getirdiler.

 Anaokulu, uygulama sınıfı ve temel eğitim birinci kademe (ilkokul) öğrencilerine Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından tavsiye edilen kuru meyve tüketim alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunarak sağlıklı büyüme ve gelişmelerinin sağlanması amacıyla başlatılan proje için öğrenciler de yetkililere teşekkürlerini sundular.18-05-2016   18-05-2016

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.