MEB GÜVENLİK SİSTEMİ TARAFINDAN BLOKLANDINIZ
BU UYARIYI AŞAĞIDAKİ AÇIKLAMALARIN BİRİNDEN DOLAYI ALIYORSUNUZ:

1) MOBİL CİHAZINIZIN VERİ TASARRUF MODU AÇIK OLMASI NEDENİYLE GERÇEK IP ADRESİNİZ DEĞİŞMEKTEDİR.PROXY IP ADRESİ İLE MEB SERVİSLERİNE ERİŞİM BULUNMAMAKTADIR. CİHAZINIZIN VERİ TASARRUF AYARLARINI (CİHAZ AYARLARI VE TARAYICI AYARLARINDAN) KAPATINIZ. BU İŞLEMDEN SONRA ERİŞİMİNİZİ TEKRAR DENEYİNİZ.

2) MEB SERVİSLERİNE VPN-PROXY PROGRAMI (ZENMATE, ULTRASURF , FREEGATE, TOR PROXY, HOTSPOT SHIELD vb.) KULLANARAK GELMENİZ DURUMUNDA BU UYARIYI ALABİLİRSİNİZ.MOBİL CİHAZINIZDA KURULU BAZI PROGRAMLAR MEB SERVİSLERİNE ERİŞİM ESNASINDA ARKA PLANDA PROXY BAĞLANTI YAPABİLMEKTEDİR. BU VE BENZERİ PROGRAMLARLA MEB SERVİSLERİNE ERİŞİM BULUNMAMAKTADIR. UYGULAMAYI KALDIRIP CİHAZINIZI ve MODEMİNİZİ YENİDEN BAŞLATIP ERİŞİMİNİZİ TEKRAR DENEYİNİZ.

3) MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BİLGİ İŞLEM SİSTEMİNE IP ADRESİNİZDEN SALDIRI YAPILDIĞI TESPİT EDİLDİĞİNDEN ERİŞİMİNİZ GEÇİCİ OLARAK ENGELLENMİŞTİR. BU SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN VEYA İÇ NETWORK'ÜNÜZDEKİ BİR KULLANICI TARAFINDAN YAPILMIŞ OLABİLİR. SALDIRININ DEVAMI DURUMUNDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAKKINIZDA YASAL İŞLEM BAŞLATABİLİR.
SALDIRI SİZİN TARAFINIZDAN YAPILMADI İSE BU UYARIYI DİKKATE ALMAYINIZ