KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Eğitim Tarihi Müzesi Açıldı.

Bakanlar Arslan ve Fakıbaba açılışını yaptıkları İl Eğitim Tarihi Müzesi’ni gezerek tarih boyunca kullanılan malzemeler ve okulun yetiştirdiği önemli isimlerin fotoğraflarına baktılar.
İl Eğitim Tarihi Müzesi Açıldı.

27-11-2017Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Kars Milletvekili Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, AK Parti önceki dönem milletvekili Yunus Kılıç ile birlikte ilimize geldiler.Havaalanından Alparslan Anadolu Lisesi’ne geçen Bakanlar Arslan ve Fakıbaba İl Eğitim Tarihi Müzesi’nin açılışını yaptılar. Öğlenciler bakanları alkış ve ıslıklarla karşıladılar. Öğrencilerin coşkulu karşılamasının ardından Bakanlar öğrencilerle hatıra fotoğrafları çektirdiler ardından da öğretmenlerle tokalaşan 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutladılar.

Açılışın ardından okulun toplantı salonunda bir araya gelen bakanlar öğretmenlerin bu önemli gününü kutladılar.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Söylenecek en güzel şey ulu önder Atatürk’ün ‘geleceğimizin teminatı’ dediği gençlerin her zaman sizin ellerinizde sizinle birlikte yoğrulmaları böylece de geleceğe hazırlanmaları. O yüzden sizlere çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise, “Bu eğitimi veren sizlersiniz. Mesleğinizin ne kadar önemli olduğunun herkes bilincinde bizlerde, vatandaşlarda, öğrencilerde. Ben şahsen öğretmen olmaı çok arzu ederdim. O kadar güzel mesleğiniz var ki öğretmek eğitmek ne kadar hoş bir şey. İnanın biz çok büyük mesafeler katettik. Bunun da en önemli mimarlarından birisi sizlersiniz” diye konuştu.

27-11-201727-11-2017

27-11-2017

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.