KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetim Kurulu 1. Toplantısı Yapıldı

Ülkemizin 10. Kalkınma Planı, Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2014-2018) ve Hükümet Programları gibi üst politika belgelerinde mesleki ve teknik ortaöğretimde yerel yönetimler ve sektör temsilcilerini de içine alacak şekilde yönetimi esas alan “yeni okul yönetim modeli” nin oluşturulacağı, yerel yönetimler, meslek kuruluşları ve yerel sektörle işbirliğinin artırılacağı öngörülmüştür.
Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetim Kurulu 1. Toplantısı Yapıldı

Bu çerçevede Bakanlığımızca, mesleki ve teknik eğitim alanında yapılacak çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ve yerel yönetimlerin desteğini alarak, katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir mesleki ve teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla her ilçede; il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin ilgili yöneticilerinin, mesleki ve teknik ortaöğretim okul/kurum müdürlerinin, sektör ve meslek kuruluşu temsilcilerinin, belediye ve ilgili diğer kamu ve özel kurum ve kuruluş temsilcilerinin üye olarak yer alacağı “Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu” oluşturulmasına karar verilmiştir.

Bu bağlamda oluşturulan Mesleki Teknik Eğitim Okul Yönetimi ilk toplantısını Esnaf ve Sanatkârlar Odası toplantı salonunda 03.05.207 tarihinde saat 09.30´da yaptı.

Yönetim KuruluToplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Milli Eğitim Müdür MüdürYardımcısı Osman URLUNÇ, Yönetim Kurulu Üyesi Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin BAYRAMBEY, Kars Belediye Başkan Yardımcısı Soner TATLI, bazı kurum yetkileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman URLUNÇ’ un açılış konuşması ile başlayan yönetim kurulu toplantısında Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi Müdürü ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Emin BAYRAMBEY meslek liseleri ile ilgili veri ve bilgi paylaşımı yaptı. Mesleki ve Teknik Eğitimde yeniliklerin paylaşıldığı toplantı Meslek eğitimde paylaşılan sorunlar ve çözüm önerileri görüşüldü. Sektör temsilcileri, oda ve birlik ve kurumlar ile yapılan iş birliği protokolü gereği işbirliği konuları müzakere edilerek yapılacak olan çalışmalara esas olmak üzere mesleki eğitimi geliştirmek ve işbirliğini artırmak için yönetim kurulunca kararlar alındı.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği toplantı salonunda icra edilen Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetim Kurulu toplantısı sonunda dilek ve temennilerden sonra katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

 08-05-2017  08-05-2017

08-05-2017

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.