KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NOVİGADO PROJESİ

NOVİGADO PROJESİ

 

Bakanlığımızı temsilen Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Avrupa Okul Ağı (European Schoolnet) ve üç ülkeden uluslararası kuruluşlar ile birlikte "Active learning and innovative teaching in flexible learning spaces - Novigado" adlı Erasmus + KA2 projesinde proje ortağı olarak yer almaktadır. Novigado projesinin genel hedefi, okulların ve ilgili paydaşların klasik, öğretmen merkezli sınıftan, yenilikçi öğrenme ortamlarının ve bilgi-iletişim teknolojilerinin yardımıyla aktif öğrenmeyi teşvik eden öğretim uygulamalarına geçmesini desteklemektir. 

Novigado projesi ile ilgili yapılan çalışmalar  : https://fcl.eun.org/novigado web sayfasından yayınlanmaktadır. 

Novigado projesi kapsamında okulların öğrenim süreçlerinde aktif öğrenme ortamlarına geçişinin desteklenmesi amacıyla öğretmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen veya gerçekleştirilecek proje etkinliklerinde istifade edebilecekleri "Öğrenme Alanlarında Yenilik Rehberi" ve  "Aktif Öğrenme Referans Çerçevesi"  kaynak olarak hazırlanmıştır. 

Bu doğrultuda "Öğrenme Alanlarında Yenilik Rehberi" http://meb.ai/fXKAq9 bağlantısından; "Aktif Öğrenme Referans Çerçevesi" ise http://meb.ai/GjJBkG bağlantısından ulaşılabilmektedir.

Novigado projesi kapsamında geliştirilen ve aşağıda  "Öğrenme Alanlarında Yenilik Rehberi  ve "Aktif Öğrenme Referans Çerçevesi Programı doğrultusunda İl /İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine  bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlerimize duyurulur....

 

 Öğrenme Alanlarında Yenilik Rehberi İçin Tıklayınız

Aktif Öğrenme Referans Çerçeve Program İçin Tıklayınız 

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - SANTRAL 0 474 212 82 26 27 28 223 77 12 13 93 SEKRETERLİK 0 474 82 2425 0 474 223 78 1837

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.