KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği İle Uyuşturucu İle Mucadele Toplantısı Yapıldı

5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak olan 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ikinci dönemi münasebeti ile okullarda ve yakın çevrelerinde alınacak güvenlik önlemleri ve uyuşturucu-uyarıcı maddeler ile mücadele konularının ele alındığı Okul Güvenliği ve Uyuşturucu İle Mücadele Toplantısı Vali Rahmi Doğan Başkanlığında gerçekleştirildi.
Okul Güvenliği İle Uyuşturucu İle Mucadele Toplantısı Yapıldı

05-02-2018

Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıya Vali Rahmi Doğan, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Vali Yardımcısı Mehmet Halis Aydın, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Merkez İlçeye bağlı İlkokul, Ortaokul, Lise Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ile Köy ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Toplantıda katılımcılara açıklamalarda bulunan Vali Rahmi Doğan, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlamasından önce ilkini gerçekleştirdikleri toplantıda alınan kararları hatırlatarak, alınan kararlar neticesinde okul ve okul çevrelerinde uyuşturucu ve uyarıcı maddeler ile yoğun bir şekilde mücadele edildiğini, okul çevrelerinin daha güvenilir hale getirilmesi için alınan kararların kararlılıkla uygulanacağını belirtti.

Vali Rahmi Doğan yapılan tüm çalışma ve uygulamaların öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması ve daha güzel eğitim almaları amacıyla yapıldığını belirterek, bu konuda herkesin üstüne düşen görev ve sorumluluk bilincinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

 

 Toplantı, Vali Rahmi Doğan ve katılımcılar arasında, okullarda alınacak güvenlik tedbirleri konusunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile sona erdi.

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.