KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıkça Sorulan Sorular

Özel Eğitim ve Rehberlik Birimi

 • Özel Eğitim Sınıfı Ve Destek Eğitim Odasının Açılış Her Yıl Yenilenir Mi?

  Bir defa kurula sunulup açılan özel eğitim sınıfı kapatılması teklif edilmediği sürece açık kalır. Destek eğitim odası  ise kaynaştırma öğrencisi olduğu müddetçe açık kalır. Her yıl karar yenilenmez.

 • Destek Eğitim Odasına Öğrenci Nasıl Alınır?

  Eğitim kademelerinde tam zamanlı kaynaştırma kararı olan öğrencilere okutulacak dersler ile öğrencilerin alacağı haftalık ders saati okul BEP geliştirme biriminin kararı doğrultusunda belirlenir. Bu planlama haftalık toplam ders saatinin %40’nı geçmeyecek şekilde planlanır.

 • Destek Eğitim Odası Nasıl Açılır?

  Okulöncesi, İlköğretim ve ortaöğretim kademesinde eğitim veren okullarda Rehberlik ve Araştırma Merkezlerince eğitsel değerlendirme ve tanılaması yapılarak ,tam zamanlı kaynaştırma /bütünleştirme yoluyla eğitim alması yönünde karar verilen öğrenciler il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun teklifi doğrultusunda il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince destek eğitim odası açılır.

 • Özel Eğitim Sınıfına Öğrenci Nasıl Alınır?

  Daha önceden açılmış olan özel eğitim sınıfına öğrenci yerleştirilme için ; RAM raporu, Hastane kurul raporu ve veli dilekçesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilir. Özel Eğitim Hizmetleri Kurulunda uygun görülen öğrenci sınıfta eğitim almaya başlar. Kurul Kararı alınmayan öğrenci kesinlikle sınıfta eğitime başlayamaz.

 • Özel Eğitim Sınıfı Nasıl Açılır?

  Açılması düşünülen okulda bulunan özel eğitim öğrencisinin RAM Değerlendirme Kurulu Raporunda özel eğitim sınıfında eğitim alır ibaresi olması gerekir. Varsa veli talep dilekçesi, RAM Değerlendirme Kurulu Raporu ,Hastane Kurul Raporu tamamlanır. Sonra ilgili okul uygunluk üst yazısı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Hizmetleri Kuruluna gönderilir.

MEBBİS

 • Okul/Kurumdaki öğretmenime MEBBİS şifresi nasıl tanımlarım ?

  Şİfre Kılavuzu

   

EBA

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - SANTRAL 0 474 212 82 26 27 28 223 77 12 13 93 SEKRETERLİK 0 474 82 2425 0 474 223 78 1837

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.