KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşıma ve Servis Şoförleri ile Toplantı Yapıldı

İlimizde taşıma ve Servis Şoförleri ile toplantı yapıldı.
Taşıma ve Servis Şoförleri ile Toplantı Yapıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlünde yapılan toplantıya valimiz sayın Türker ÖKSÜZ,  vali Yardımcısı Serhat Karabektaş, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve öğrenci taşımacılığı yapan servis şoförlerinin katıldı.

Vali Türker Öksüz, toplantıda katılımcılara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında            “ Amacımız ilimiz sınırları içerisinde yapılan öğrenci taşımacılığı faaliyetlerinin herhangi bir sıkıntı yaratmadan, yürütülmesini sağlamaktır. Öğrencilerimizin zamanında, sıkıntı yaşamadan, problem oluşturmadan, zamanında okullarına ulaşmalarıdır. Bu taşımacılığı yaparken trafik kurallarına uygun hareket edilmelidir. Taşıma işi, ilgili mevzuatlara uygun olarak yapılmalı ve servis şoförlerimizin ilgili mevzuatta belirtilen şartlara uygun nitelikte olmaları büyük önem arz etmektedir. Mevzuatta belirtilen nitelikte olmayan şahısların bu servislerde çalışmaması ve öğrenci servislerinde sivil vatandaş taşınmaması ve sağlıklı bir taşımacılık yapılabilmesi için mevzuatta belirtilen tüm kurallara harfiyen uyulması gerekmektedir. Devlet olarak biz, sözleşmelerde belirtilen taahhüdümüzü yerine getirmekteyiz. Hak edişleriniz düzenli olarak ödenmektedir. Sizlerin de mevzuata uygun hareket etmesi halinde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bunun aksine hareket edilmesi halinde gerekli yaptırımların mutlaka uygulayacağız. Bundan asla taviz vermeyeceğiz. Hepinizin tüm kurallara uyacağınız temenni ediyoruz. Önümüzdeki günlerde sizler için bir eğitim programı da düzenleyeceğiz. O programda daha detaylı ve teknik konular sizlerle paylaşılacak. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Türker Öksüz, konuşmasının ardından servis şoförlerinin istek ve sorunlarını da dinleyerek, belirtilen hususların incelenerek gerekli çalışmaların yapılması için yetkililere talimat verdi.

11-12-201811-12-2018

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.