KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Türker Öksüz okulları ziyaret etti.

Kars Valisi Türker Öksüz, Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Alpaslan Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.   
Valimiz Türker Öksüz okulları ziyaret etti.

 02-04-201902-04-2019

Vali Türker Öksüz, okul ziyaretleri kapsamında Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Alpaslan Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

Okul ziyaretlerinde kütüphane, çok amaçlı salonlar, etkinlik ve akıllı sınıfları gezerek incelemelerde bulunan Vali Öksüz, sınıfları da dolaşarak öğrencilerle bir süre sohbet etti.

İncelemelerinin ardından, öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Öksüz, öğretmenlerin sorun ve isteklerini dinleyerek öğretmenliğin zor, meşakkatli ve sabır isteyen bir meslek olduğunu belirtti ve çocukların gelişiminde ve yarınlara hazırlanmasında aileler ile birlikte öğretmenlere çok büyük ve önemli görevler düştüğünü vurguladı.

Öğretmenlerden öğrencilerini, akademik olarak yetiştirmelerinin yanında milli ve manevi değerlerine bağlı, temel insani değerleri benimsemiş, vatanına, milletine bağlı, insanlara faydalı bireyler olarak yetiştirmelerini isteyen Kars Valisi, eğitimin ülkelerin kalkınmasında, gelişmesinde hayati bir önem taşıdığına vurgu yaparak, eğitimi bulunduğumuz noktadan daha ileriye taşımada çok önemli gayretler olduğunu belirtti.

Vali Türker Öksüz: “ İlimizin lise ve üniversiteye girişteki başarısı ne yazık ki arzu ettiğimiz düzeyde değil. Eğitimdeki mevcut durumumuz; yöneticiler olarak, öğretmenler olarak, veliler olarak hiçbirimizi tam olarak tatmin etmiyor. Bulunduğumuz durumdan daha ileriye girmek zorundayız. Hem Kars olarak hem de ülke olarak ileriye gitmek zorundayız. Daha gelişmiş, daha kalkınmış bir ülke olmak istiyorsak bunun en önemli şartlarından biri de milli eğitimde çağın şartlarını karşılamaktır. İlimizdeki bu durumun değişmesi ve öğrencilerimizin başarı sıralamasının ve başarı grafiğinin yükseltilebilmesi için başarısızlığa neden olan bütün dinamikler ele alınarak ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonuna paralel olarak eylem planı hazırladık. Hazırlanan eylem planımızın uygulamaya konulmasıyla inşallah başarı düzeyimizi daha yükselteceğimize inanıyoruz. Siz değerli öğretmenlerimizin müfredattaki derslerin dışında öğrencilerimizin kalbine, ruhuna dokunmamız, manevi yönden de eğitmemiz gerekiyor. Öğrencilerimizle, veliler ile birlikte yaşamayı bir alışkanlık haline getirelim. Yapılacak çalışmalar için eksikler ve ihtiyaçlar konusunda her zaman sizlerin yanındayız. Gayretimizi arttırmamız, hep birlikte bir sinerji yaratmamız lazım. Bu sinerjiyi yaratırsak başarılı olmamamız için bir neden yok. Bundan sonra hedefimiz, eğitimde Türkiye ortalamasının üstüne çıkmış, mümkünse ilk sıralarda kendisine yer bulmuş bir şehir olmalıdır.” şeklinde konuştu.

Alpaslan Anadolu Lisesi’nde oluşturulan İl Eğitim Müzesini de gezen Vali Öksüz, sergilenen materyallerle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

02-04-201902-04-2019

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.