KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Nesil Dijital Eğitimi

Yeni Nesil Dijital Eğitimi

      'Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi', hem olağanüstü durumlarda mevcut eğitim faaliyetlerinin uzaktan ve kesintisiz olarak sürdürülmesinin temini; hem de geleceğin eğitim sistemini şekillendirecek atılımların hayata geçirilebilmesi için başlatılmıştır.

      Projenin genel hatları geçtiğimiz sene içerisinde, Dünya Bankası ile yürütülen ön tasarım ve projelendirme süreçlerinde ortaya çıkmış ve 11 Eylül 2020 tarihinde de yürürlüğe girmiştir. Projede ilk etapta okulların yeniden açılma sürecine yönelik acil hazırlıklar hızlı bir şekilde hayata geçirilerek, eğitimin kesintisiz şekilde uzaktan sürdürülebilmesine olanak sağlanmıştır. Proje süresince de daha gelişmiş bir uzaktan eğitim platformu, yeni nesil eğitim içerikleri ve eğitim teknolojileri yenilik ekosistemin oluşturulması öngörülmektedir.

      Kapsamı ve hedefleri bakımından geniş bir çerçeveye ve vizyona sahip olan bu proje için yürütülen çalışmalar hız kesmeden devam etmektedir. Proje süreçleri ve yapılan çalışmalar ile ilgili bilgilendirme amaçlı yayınlayacağımız Haber Bültenimiz iki aylık periyotlar dahilinde servis edilecektir. 

Yeni Nesil Dijital Eğitim Bülteni İçin Tıklayınız

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - SANTRAL 0 474 212 82 26 27 28 223 77 12 13 93 SEKRETERLİK 0 474 82 2425 0 474 223 78 1837

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.