KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

İlimizde Şehit Polis Ayhan Yıldız´ın isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışı yapıldı.
Z Kütüphane Açılışı Yapıldı

13-02-20182008 yılında göreve giderken trafik kazasında şehit olan Ardahanlı Şehit Polis Ayhan Yıldız´ın isminin verildiği Zenginleştirilmiş Kütüphane açılışı Kars Valisi Rahmi Doğan, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun ve şehit polisin annesi tarafından gerçekleştirildi.

Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında 81 ilde Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuş, Kars Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen  Kars Harakani Anadolu Lisesi´nde Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane) yapımı tamamlanarak bugün düzenlenen törenle öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Kars Valisi Rahmi Doğan, Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun,kütüphaneye ismi verilen Şehit Polis Ayhan Yıldız´ın annesi, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Açılış programında İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından yapılan Kuran-ı Kerim tilaveti sonrasında tüm şehitlerimiz ve kütüphaneye ismi verilen Şehit Polis Ayhan Yıldız´a yapılan dualar sonrasında sırasıyla, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ve Kars Valisi Rahmi Doğan´ın yaptığı konuşmalar sonrasında kütüphanenin açılış kurdelası kesilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Hasan Harakani Anadolu Lisesi isimli okulda Şehit Polis Ayhan Yıldız isimli Z Kütüphane açılışında konuşan Kars İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Z. Kütüphanesi sayısının Kars’ta 12’ye ulaştığını söyledi. Altun, ayrıca 5 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’nca uygulamaya konan Z kütüphanelerinin öğrencilere sağladığı faydaları da bir bir anlattı.13-02-2018

Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik ise; “Emniyet Genel Müdürlüğümüzün 81 ilde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü vasıtasıyla Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı çerçevesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi bugün Hasan Harakani Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilmiş bulunuyor. Bu projede geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin sosyal, kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak, eğitim desteği verilerek topluma faydalı bireyler olmalarının sağlanması hedeflenmiştir. Bununla birlikte öğrencilerimizin öğrenme ve araştırma becerilerinin geliştirilmesi, verimli zaman geçirmeleri sağlanarak suç ortamlarından uzak tutmak, tarih bilinciyle de geçmişimizden güç alarak geleceğe emin adımlarla yürümeleri amaçlanmıştır.” İfadelerine yer verdi.

Kars Valisi Rahmi Doğan da konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Çocuklarımızın yetiştirilebilmesi, iyi bir geleceğe hazırlanabilmesi için devlet olarak, millet olarak, veli olarak ve eğitim camiası olarak elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Geçmişten günümüze doğru geldiğimizde Türkiye’de eğitimin kalitesinin nereden nereye geldiğini görebiliyoruz. Altyapı olarak eksikliklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Kars geneline bakıldığında bu anlamda ciddi bir şekilde altyapı eksikliğimizin olmadığı da aşikardır. Bu alanlardan çıkacak çocuklarımız bizlerin geleceği olduğu için altyapıya önem vermemiz, geliştirmemiz ve korumamız lazım. Burada önemli olan eğitimin kalitesinin artmasıdır ve bu yöndeki çalışmalar da inanıyoruz ki çocuklarımızda başarı oranına doğrudan etki edecektir.”

Zenginleştirilmiş kütüphaneyi gezen Vali Doğan ve beraberindekiler öğrencilerle bir süre sohbet ederek, onlara bu hizmetlerden en güzel şekli ile faydalanması gerektiklerini ve topluma, ülkeye daha yararlı bireyler olmaları nasihatlerinde bulunarak, öğrencilere ileride olmak istedikleri meslek dallarını sorması ile son buldu.

13-02-201813-02-2018

13-02-2018

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.