KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

 Devletimizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

 İlimizde 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü töreni Cumhuriyet Meydanı'nda Protokol ve halkımızın katılımı ile gerçekleştirildi. Törende İl Müdürümüz Sayın Aydın ACAY günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmıştır. İlgili konuşma aşağıdaki gibidir.

 "

 Sayın Valim/ Belediye Başkan Vekilim,

 Kıymetli Hazirun,

 Sevgili öğrenciler,

 Ve değerli basın mensupları;

 

Bugün 10 Kasım,

 Kurtuluş savaşımızın Başkomutanı, Devletimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"ün aramızdan ayrılışının 82.Yıl dönümü.

 O, idealleriyle, düşünceleriyle ve bize kazandırdıkları ile her zaman aramızda olmaya devam edecektir.

 Sayın Valim, Kıymetli Hazirun;

 Tarihte birçok komutan, birçok devlet adamı büyük başarılar elde ederek tarih sahnesindeki yerlerini almışlardır. Ancak hiçbir lider ATATÜRK kadar milletinin gönlünde yer etmemiştir. Hiçbir liderin fikirleri ve düşünceleri O'nunki kadar milleti tarafından yaşatılmamıştır. Yaşamını milletine adayan, yıkılmak üzere olan bir imparatorluktan yepyeni ve güçlü bir devlet ortaya çıkaran eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutan ve dahi olan Atatürk sadece kendi milletinin geleceğine değil, mazlum milletlerin geleceğine de ışık tutmuştur. O'nun düşünce ve fikirleri emperyalizmin kirli emelleri altında ezilen mazlum dünya halklarının kurtuluş meşalesi olmuştur.

 

Değerli Meslektaşlarım;

 Atatürk"ü anlamak, O"nun çizdiği çağdaşlık yolunda ilerlemek, geleceğin Türkiye'sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere onu ve ideallerini aktarmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir. Onun çizgisinden sapmadan, sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için onun ilkelerini kavratmamız bir gerekliliktir.

 Bu ilkeler doğrultusunda hareket eden, vatansever, dürüst, çalışkan ve hedefleri olan nesiller bizlerle şekil bulacaktır.

 Kıymetli Veliler;

 İnsanları hayata bağlayan şey inançlarıdır. İnandığımız ölçüde var oluruz ve inançlarımızı gerçekleştirme çabamız bizi biz yapar. Dolayısıyla, geleceği şekillendirmek ve inandığı yolda emin adımlarla yürüyen evlatlar yetiştirmek de sizlerin emeğiyle olacaktır.

 Eğitimin temelinde aile vardır. Atatürk"ün çizdiği bu yolda yürüyebilmemiz için toplumun temel çekirdeği olan ailelere ve idealist ebeveynlere ihtiyacımız olduğu da bir gerçektir.

 Bizler evlatlarımıza sahip çıkarak, onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılayarak, bir bütünün bölünmez parçaları olduğumuzu kavratırsak daha güçlü bir Türkiye oluşturabiliriz.

 Sevgili Öğrenciler;

 Atatürk"ü sevmek demek O"nun izinde yılmadan yürümek demektir. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı her dönemde genç nesillere önem vermiştir. Hedefleri olan ve bu hedeflere emin adımlarla yürüyen genç nesiller inşa etmeyi arzulamıştır. Bu noktada sizlere düşen görev; O"nun hedeflediği gelişmiş, çağdaş ve güçlü Türkiye için, kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak, çalışkan, dürüst, ahlaklı ve vatanını seven birer birey olmaktır. Bu konuda bizim sizlere olan inancımız tamdır.

 Sayın Valim;

 Kıymetli hazirun ve sevgili öğrenciler; sözlerime burada son verirken Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk"ün şahsında, bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Allah bu vatanı ve bu milleti korusun.

 Arz ederim.

 

                                                                                                   Aydın ACAY          
Kars İl Milli Eğitim Müdürü

 

10-11-202010-11-202010-11-202010-11-202010-11-202010-11-202010-11-202010-11-2020

 

 

 

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.