KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okullara Ödülleri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan Beyaz Bayrak protokolü kapsamında Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Müdürlüğü koordinesinde 2006 yılından bu yana uygulanmakta olan Beyaz Bayrak Projesinde temizlik ve hijyen kurallarına uyan toplam 101 eğitim kurumuna beyaz bayrak verildi. 
İlimizde Beyaz Bayrak Almaya Hak Kazanan Okullara Ödülleri Verildi

02-06-2017 Bu yıl da beyaz bayrak projesine başvuruda bulunan 43 okuldan 36 okula Halk Eğitim Merkezi ASO Müdürlüğünde yapılan programda beyaz bayrak almaya hak kazanan  okullara  beyaz bayrak, priç levha ve sertifikaları verildi.  

           Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nı okunmasıyla başlayan programda İl Halk Sağlığı Müdürü Zafer Yılmaz bir konuşma yaparak beyaz bayrak almaya hak kazanan okulların idarecilerine ve emeği geçenlere teşekkür etti. Önümüzdeki yıl beyaz bayrak alan okul sayılarında artış beklediğini de belirten Yılmaz, bu uygulamanın kontrollü şekilde devam ettiğini ve beyaz bayrak alan okulların belli aralıklarla denetlendiğini belirtti. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven de, Kars’ta hemen hemen tüm okulların beyaz bayrak alma niteliğinde olduğunu fakat müracaatın az olduğunu bunun önümüzdeki yıllarda artırılması gerektiğini ifade etti. Beyaz Bayrak alan okulların yanında diğer okullarında bu konuda gerekli girişimleri yapmaları 

02-06-2017gerektiğini de kaydeden Güven, eksiklik ve noksanlıklar için de okul idarecilerinin kendileriyle kontak kurmalarını istedi. Bu konuda Kars Valilği öncülüğünde Milli Eğitimin her zaman okulların iyileştirilmesi noktasında tüm çabayı sarfettiğini de vurgulayan Güven, projenin önemine değindi. Ardından beyaz bayrak almaya hak kazanan okullar açıklandı ve okil idericileri tek tek sahneye davet edildi. Dereceye giren eğitim kurumlarına ödüllerini Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemalettin Güven, İl Halk Sağlığı Müdürü Zafer Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Emin Bayrambey, Halk Sağlığı Şube Müdürleri Yaşar Ayırkan ve Coşkun Yüsumut verdi. Beyaz Bayrak alan okullara ait sinevizyon gösterisinin de sunulduğu program projede emeği geçenlerin toplu fotoğraf çekimiyle son buldu. 

02-06-201702-06-201702-06-2017

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - 0 474 212 82 26 - 27 - 28 223 77 12 - 13 - 21 - 63 - 93 ... Fax:0 474 2128229

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.