KARS İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Scientix Elçileri

Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, 32 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. Bakanlığımızın resmi Scientix Projesi web sitesi http://scientix.eba.gov.tr adresinden yayınlanmaktadır.
Scientix Elçileri

Scientix Projesi, Avrupa'da STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) eğitimini Scientix portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan bir projedir. STEM eğitiminin amacı, okullarda öğrencilerin sorgulama, araştırma, üretme ve buluş yapma becerilerini ve ilgilerini ortaya çıkarmaya yönelik öğrenci merkezli eğitimi yaygınlaştırmaktır. Scientix Portalına http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Avrupa Okul Ağı - European Schoolnet tarafından yürütülen Scientix Projesinde Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, 32 Avrupa ülkesi ile birlikte 2014 yılından itibaren Scientix Projesi Ulusal Destek Noktasıdır. Bakanlığımızın resmi Scientix Projesi web sitesi http://scientix.eba.gov.tr adresinden yayınlanmaktadır. Scientix Projesi kapsamında Avrupa Okul Ağı tarafından düzenlenen Scientix Elçiliği - Scientix Ambassador eğitimleri sonunda Ülkemizden başarılı olan öğretmenler arasından Scientix Elçileri ve Scientix Elçi Yardımcıları belirlenmiştir. Scientix Elçilerinden, görev yaptıkları illerde aşağıdaki konularda öğretmenlere ve okullara yardımcı olmaları beklenmektedir:   İllerinde öğretmenler arasında Scientix Projesinin tanıtımı için çalışmalar yapılması ve STEM eğitimi uygulamalarının yaygınlaştırılması,  Öğrenciler için STEM eğitimi projeleri geliştirilmesi, öğrenme senaryoları ve ders planları hazırlanması,   Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen https://www.stemschoollabel.eu/ web adresinden yayınlanan STEM Okulu Etiketi Projesi kapsamında okulların STEM Okulu Etiketi alması için yapılacak çalışmalara destek verilmesi, Scientix Projesi kapsamında düzenlenen STEM Keşif Kampanyası etkinlikleri için destek verilmesi.   İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından http://scientix.eba.gov.tr/Elciler web sayfasında bilgileri verilen Scientix Elçisi ve Elçi yardımcısı olarak belirlenen öğretmenlerden yukarıda belirtilen hususlarda destek alınabilecektir.    

 

Scientix Elçileri Listesi İçin Tıklayınız 

Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü - SANTRAL 0 474 212 82 26 27 28 223 77 12 13 93 SEKRETERLİK 0 474 82 2425 0 474 223 78 1837

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.